Problematiky Tobruku se nepřímo dotýká i tento příběh. Tentokrát jde o vzpomínku MUDr.Josefa Hercze na jeho neuvěřitelnou anabázi ze Slovenska k naší vojenské jednotce na Středním Východě.
Otázka bojů v Tobruku je u nás většinou prezentována z pohledu Spojenců. Podívejme se nyní, jak na Tobruk vzpomíná voják z druhé strany fronty, italský seržant Antonio Marsico. Článek byl převzat z časopisu italských veteránů Il Reduce d´Africa.
Erika Kurz film připravuje natáčení dalšího krátkého hraného filmu z období II.světové války. Pro tento projekt hledáme několik nadšenců do filmového štábu i pro ztvárnění vedlejších rolí.
 
Časopis Il Reduce d'Africa otiskl před nedávnem druhou vzpomínku bývalého italského vojáka a to tentokrát příslušníka divize Brescia. Teoreticky je možné, že právě s tímto pěšákem se mohli u Tobruku setkat tváří v tvář českoslovenští vojáci z 11.praporu - Východního.

Jako poctu československým vojákům realizovala naše společnost dokumentární film, věnovaný účasti příslušníků Čs. pěšího praporu 11 - Východního v bojích o severoafrický přístav Tobruk.