Šachy

Je jaro 1945 a mír, řečeno slovy klasika, “už vystrkuje všude růžky”. Komu by se chtělo umírat? Všichni vojáci ve svých nejhlubších koutech duše začínají doufat, že teď už to snad nějak doklepou ve zdraví do konce. Nevěří už ničemu a nikomu, naučili se věřit jen v sebe sama a – ve štěstí. Protože bez něj by tady žádný z nich už dávno nestál. Ale oni ho mají nebo alespoň dodneška měli. Snad při nich ještě vydrží. Vždyť zbývá jen tak maličko! Možná jen přežít tuhle poslední akci a...

A o právě jedné takové poslední akci pojednává náš příběh. Příběh o zbytečném umírání na prahu míru, o náhodě, štěstí a hře v šachy.

Pokud vás tyto řádky zaujaly a chtěli byste nám při výrobě tohoto dílka pomoci, případně si v něm i zahrát, budeme velice potěšeni. Hledáme zejména amatérské herce pro ztvárnění rolí ruských a německých vojáků a dále několik lidí do výrobního štábu na pozice asistentů kamery, zvuku a osvětlovače. Natáčení by mělo probíhat na Moravě v létě 2006 a to většinou o víkendech. Žádné odborné znalosti či vybavení nejsou nutné, stačí nadšení pro věc a trocha talentu. Preferujeme zájemce z Brna a okolí.

Dotazy a podrobnosti Vám rádi zodpovíme na našem emailu.

Štáb EKF se těší na spolupráci.