Zájemcům o čs. vojenskou historii doporučujeme stánky britské historické jednotky 4th Batt. of Musketeers, jejíž členové se podíleli nejen na zrodu dokumentu " Krysy pouště " , ale i natáčení dlouho očekávaného válečného filmu Václava Marhoula " Tobruk ", který měl v Česku premiéru 11. září 2008.
4th Batt. of Musketeers
 

DVD "Krysy pouště"

Pokud se Vám naše ukázky líbily a chtěli by jste se dozvědět o historii nasazení 11. pěšího praporu u Tobruku víc, můžete si objednat celý dokument "Krysy pouště"
na našem emailu. DVD Vám zašleme poštou. V dokumentu s celkovou stopáží 72 minut uvidíte "dobové" filmové záběry z války v poušti a v hraných scénách budete s našimi vojáky od samého začátku jejich anabáze, připlutí do Tobruku na zmítajících se palubách spojeneckých torpédoborců Napier a Healthy, po celou dobu obrany přístavu před silami Osy až po závěrečné prolomení obklíčení a pronásledování prchajících německých a italských vojsk. To vše komentováno slovy účastníků bojů, bývalých příslušníků Čs. praporu 11. Na disku naleznete kromě samotného dokumentu i bonusové informace o historii Československého praporu 11 - Východního, uvidíte, jak vypadá Tobruk dnes a navštívíte s námi spojenecký hřbitov u El-Ademu.