Bylo to právě rozhlasové vysílání, z něhož se šokovaní obyvatelé Ameriky poprvé dozvěděli o japonském útoku na základnu Tichomořského loďstva na ostrově Oahu.
Vstavaj strana agromnaja - při poslechu této sovětské válečné písně vás bude mrazit v zádech. Mistrovská ukázka propagandy.
 

Válka neprobíhala jen na bojištích, tuhé boje zuřily i na rozhlasových vlnách. Všechny válčící strany se snažily ve své rádiové propagandě u protivníka nahlodat víru ve vítězství a nalomit jeho odhodlání dál bojovat. Všechny nahrávky jsou ve formátu Windows streaming media.

"Axis Sally", jak byla nazývána tato, jak bychom dnes řekli, moderátorka, byla silnou zbraní německé propagandy. Její vysílání pro spojenecké vojáky se těšilo velké oblibě. Tentokrát v relaci pro Spojené státy, určené matkám, ženám a přítelkyním vojáků.
Další německá vysílačka určená pro šíření propagandy mezi spojeneckými vojáky.
Propagandistická píseň vojáků německého Afrikakorpsu.
Wiliam Joyce, nazývaný Lord Haw Haw, Angličan, přeběhlý na stranu Němců. Můžete slyšet průřez celou jeho kariérou až do hořkého konce.
Paul Revere, další emigrant, který se podobně jako Joyce dal na stranu Němců.
Lili Marlene, asi nejznámější píseň II.světové války, oblíbená bez rozdílu u všech vojáků od polárního kruhu až po africkou Saharu.
Stanice D.E.B.U.N.K., jejíž charakteristickou znělku jste mohli slýchat každý den, byla dalším vysílačem, chrlícím na své posluchače válečnou propagandu, zahalenou ovšem v líbivém kabátě.
Oblíbená německá vojenská píseň už od dob I.světové války.
Ministerský předseda ve svém památném projevu z roku 1940, z něhož bylo celému světu jasné, že Anglie pod jeho vedením bude zcela jiná než ta Chamberlainova.
Anglická hymna God save the King. Za jejích tónů, obrazně řečeno, bojovali vojáci Commonwealthu po celém světě.
Sweet Hawaian chimes - šlágr, oblíbený na Havajských ostrovech v roce 1941. Při jeho poslechu na vás přímo dýchne tichomořská pohoda. Ale pozor, Japonci už letí...